Kemal Kaya : Gençler Göreve

0
1090

Derneğimizin 2016 Genel Kurul toplantısı yapılıyor. Başkan Kemal Kaya yayınladığı mesajda 27.03.2016 Pazar günü saat 10. 30’da dernek merkezinde gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurulun yenilenme ve atılım başlığıyla gerçekleştirileceğini söyledi. Kuruluştan bu yana epey mesafe alındığını, hemşehrilerimiz arasında tanışma, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun yerleştirilmeye çalışıldığını belirten Kaya, bundan sonra artık somut adımlar atmak istiyoruz. Başlangıçta derneğimizin tanıtılması, dernek merkezi oluşturulması ve Köyümüz Hanlut’ta Kuymak Şenliği yapılması yönünde çalışmalar yapıldı. Bu uğurda gayret sarf eden tüm dostlarımıza teşekkür borçluyuz.

Önümüzdeki dönemde artık kendimizi insan yetiştirmeye yönlendirmeliyiz. Eğitimi teşvik edici çalışmalar içerisinde olmalıyız. Hemşehrilerimize çocuklarını mutlaka eğitmelerini tavsiye ediyoruz; bu noktada gerek dernek imkanlarını seferber edecek, gerekse maddi durumu iyi olan üyelerimizi başarılı öğrencilere destek verilmesi yönünde teşvik edeceğiz.

2015 yılından itibaren Hanlut Buluşmalarının içeriğinde bazı değişiklikler yaptıklarını belirten Kaya, devam eden yıllarda bu buluşmalarımız bir taraftan hemşehrilerimiz arasında hasret giderme ve geçmişi yadetme amacı güderken, diğer yandan gençlerimizin ve çocuklarımızın ait oldukları toprakları görme, köklerini tanıma ve geleceğe güvenle bakmalarını sağlama amacını gütmektedir.

Toplantılarda, Hafızlık talebeleri köyümüze getirilerek vefat etmiş olan tüm Hanlutluların ruhları için Kuranı kerim hatmi yapılmakta; konferans kısmında, esasen Hanlutlu olup kendisini yetiştirmiş ve sahasında topluma yön vermiş öncülerimizin tanıtılması sağlanmakta, böylece genç nesillere örnek gösterilmeye çalışılmaktadır.

Artık gençlerin göreve talip olma zamanının geldiğini belirten başkan Kaya, Hanluttan çıkmış hatırı sayılır ölçüde Üniversite eğitimi almış hemşehrimiz var. Bunları taşın altına ellerini koymaya, köyümüz ve köylülerimiz için birlikte proje üretmeye çağırıyorum. Gelsinler, göreve talip olsunlar. 27 Mart Pazar günü saat 10.30’da başlayacak Olağan Genel Kurulun şenlik havası içerisinde geçeceğini umduğunu söyleyen Kaya, tüm hemşehrilerimizi orada bulunmaya davet etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here