Merhaba

0
760

Merhaba
Derneğimizin çeşitli organlarında çalıştıktan sonra bu dönem yönetim kurulunda görev almanın haklı gururu ve büyük sorumluluğunu taşıyoruz. Genç ve görev heyecanı içerisindeki yönetim kurulu üyelerimizin yanında, derneğimizin doğal üyeleri olan hemşerilerimizle nice hizmetlere vesile olmayı ümit ediyoruz.

Bu vesileyle derneğimizi bu günlere taşıyan gerek kurucu başkan Sn Şevket Süleymanoğlu ile yönetim kurullarında birlikte çalıştığı cefakâr dostlarımıza, gerekse bayrağı ondan devralarak bu günlere gelmemizi sağlayan Sn Zihni Kaya ve birlikte yönetim kurullarında çalışan cefakar arkadaşlarımıza yaptıkları değerli hizmetler dolayısıyla teşekkür etmek boynumuzun borcudur. Tabii ki dernek faaliyetlerini maddi ve manevi olarak destekleyen güç ve cesaret veren tüm dostlarımıza da vefa borcumuz vardır.

Dostlar
Dernek, kabaca tarif edecek olursak, belirlenmiş bir veya birkaç konuda üyelerinin ve toplumun menfaatlerini gerçekleştirmeye yönelik olarak kurulmuş tüzel kişiliktir. Bu tanımlamadan hareket edersek, etrafında toplandığımız bu tüzel kişilik, şahsi menfaatlerimizi temin etmeye, egolarımızı tatmin etmeye yönelik bir platform olarak değil, üyeleri ve toplumun bütünü için maddi ve manevi dayanışmayı sağlamak için kullanılmalıdır.

Şüphesiz insiyatif alan, gayret gösteren, toplum için değer üreten üyelerimiz teşvik ve taltif edilmelidir.
Bu dönem önemli sorumluluklarımızdan bir tanesinin Trabzon, Samsun, Adapazarı, Karabük, İstanbul’un Anadolu ve Rumeli yakası ile diğer şehirlerde ikamet etmekte olan üye ve doğal üyelerimiz arasındaki iletişim ve tesanüt’ü kuvvetlendirmek olmalıdır. Mutlulukların paylaştıkça çoğaldığı kederlerin ise paylaşıldıkça azaldığı gerçeğinden yola çıkarak üyelerimizin birbirlerinden haberdar olmalarını sağlamalıyız. Önceki dönemlerde de var olan vefat haberlerinin SMS yoluyla duyurulmasının önemli ama yetersiz bir hizmet olduğunu belirtmek gerekir. Örneğin neden düğün ilan ve davetlerinin gerek web sayfamız ve gerekse SMS yoluyla duyurulmadığını anlayabilmiş değilim.
Derneğin reorganizasyonu, rutin yapılması gerekenler, sosyal sorumluluk projelerine katkı veya bizatihi bunları yürütmek, köyümüz ile münasebetler, iftarlar, şenlik vs. yanında asıl gayretimiz uzun vadeli yatırımlar olmalıdır. Uzun vadeli yatırım;  İnsan yetiştirilmesine her yönüyle katkı sunmak. Buradan anlaşılıyor ki, derneğimizin önemli sorumluluklarından biri de eğitimi teşvik olmalıdır. Zaman ve şartlar müsait oldukça bu sütunda başta eğitim olmak üzere faaliyet alanımızdaki konularla ilgili hasbihal edeceğiz .

Yukarıda ortaya konmaya çalışılan hedeflerin imkânlar çerçevesinde gerçekleştirilebileceklerini de unutmamak gerekir. Bize çalışmak düşüyor. Öyle ya insanlar için çalıştıklarından başka bir şey yoktur mealindeki ilahi kelam da bunu doğruluyor.

Gayret bizden Tevfik Allah CC.den dir.

Kemal Kaya

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here