Ümraniye Müftülüğüne Ziyaret

0
790

Başkan Kemal Kaya, eski başkanlarımızdan Zihni Kaya ve denetleme kurulu üyemiz Şükrü Kaya’dan oluşan heyetimiz Ümraniye Müftülüğüne ziyaret gerçekleştirdi.

Görüşmede kendisinin de Oflu olduğunu, yayla için Hanlut’a çıktıklarını, bu anlamda hemşehri, hatta kendisinin de Hanlut lu sayılabileceğini belirten Ümraniye Müftümüz İlyas Yılmaztürk, ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade etti.

Dernek faaliyetleri hakkında gerçekleştirilen sohbette; Derneğimizin bir yöresel hemşehri derneği hüviyetinde olduğu, amacının sıladaki hemşehriler ve köylülerimiz ile yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmak olduğu ifade edildi. Derneğin bu dönemde ki öncelikli hedefinin eğitim alanında yoğunlaşmak olduğunu söyleyen başkan Kaya, bu amaçla eğitimi teşvik ve yol gösterici olacağı düşüncesiyle Hanlut Buluşmalarının içeriğinde de bazı değişiklikler yaptıklarını söyledi.

Genç nesiller için teşvik ve yol gösterici olması düşüncesiyle Hanlut ile bütünleşmiş,  coğrafyamıza örnek ve kendi alanlarında önder olmuş insanları anmakla işe başlanıldığı vurgulandı.

2015 yılında gerçekleştirilen Hanlut Buluşmalarında, büyük alim Güveloğlu Hacı Dursun Efendi’nin anıldığı, talebelerinin onunla ilgili hatıraları anlattıkları, ahirete göçen tüm Hanlutluların ruhları için hatim duası yapıldığı vurgulandı.  2016 yılının Temmuz ayı sonlarında yapılması planlanan bu seneki Hanlut Buluşmalarında ise Haçkalı Hocanın anılacağı ifade edildi.

Derneğimiz tarafından hazırlanan 2016 yılı duvar takvimi Müftümüze hediye edilerek, çalışmalarında başarılar dilendi ve ziyaret sonlandırıldı.

umraniye-muftuluk-ziyareti-2

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here